środa, 11 stycznia 2012

Kalendarz #2

Ta dam! Kalendarz dla Jaśnie Pana Małżonka. 
To było trudne wyzwanie, wiem, że już grubo po terminie, ale uratowały mnie "wakacje". Na urlopie kalendarz jest jakby mniej potrzebny, więc poślizg wybaczono :D                                                                  
Robiłam go ponad tydzień. Nie lubię jak papiery gdzieś tam odstają lub zaczynają się zadzierać - a tu ryzyko wysokie - kalendarz jest stale używany.  Najpierw położyłam dwie warstwy serwetek - coś a'la decoupage :D nie ośmielę się napisać, że zostało to zrobione dobrze :D ale cel został osiągnięty - warstwa jest przytwierdzona na amen. Nie wiem jak ze ścieralnością, ale tam jest tyle kleju, że na pewno jakąś odporność ma.
Na wierzch poszły papiery Piekielnej Owcy - Olgo - chylę czoła, jedynym moim zmartwieniem było ich nie zepsuć :D właściwie niewiele można było dodać, ulepszyć. Ćwieki może nadałyby się, ale usłyszałam sprzeciw. Ma być najbardziej płaski i "niezadziorny" jak się da. Wewnętrzne okładki, żeby nie było za grubo ozdobiłam tylko wyciętymi elementami, szkoda, że te papiery mają ciut inny odcień i nie mogłam ich użyć na jednej stronie. 
Potuszowałam jeszcze distressami brzegi kalendarza i nastemplowałam tam elementy mapy z zestawu Vivy
Właściwie tyle. Ale najważniejsze, że się podoba :D

EDIT: Wrzucam na UHKowe kalendarzowe wyzwanie :D

EDIT 2: W ramach natychmiastowej reakcji na potrzeby klienta powstała kieszonka na świstki i karteluszki, które notorycznie wyfruwają z kalendarza :) Stemple fantastyczne z Craft4you i maska własnego wyrobu :D8 komentarzy:

 1. Ale cudeńko:) Nie dziwię się, że małżonek wyraził pełną aprobatę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest przepiękny :) Zawsze marzyłam o locie balonem, ehh ;]

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mógł się nie spodobać ;) Piękny jest! A z opisu procesu twórczego wynika jednoznacznie, że będzie też... niezniszczalny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. superowy kalendarz ! Bardzo oryginalny !

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaśnie Pan Małżonek na pewno zadowolony ;) dziękujemy za udział w Fan Site :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękujemy za zgłoszenie na wyzwanie :)

  OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję, Wasze komentarze dodają mi skrzydeł :D